2435/​770

Bodil Kjær (f. Hatting 1932)

Lænestole med stel af stål. Sæde, sider og ryg betrukket med sort skind. Formgivet 1959. Udført hos Hovedstadens Møbelfabrik.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. To skruer mangler i bunden. Skind med mindre pletter og rifter.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?