2435/771
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 290A”. Højrygget lænestol af eg. Hynder i sæde og ryg betrukket med grøn uld. Udført og mærket hos Getama.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. august 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||