1245/31
Peter Tom BRUG NR. 164 Petersen (f. Thisted 1861, d. Ærøskøbing 1926)
Parti fra en dansk købstad. Sign. Tom Petersen. Olie på lærred. 61×53.
Minimale krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og antikviteter, 5. november 2012
Vurdering
Hammerslag