Cecilie Kleist (f. Qunnermiut 1948, d. Ålborg 1987)
Cecilie Kleist: Figur af udskåret kaskelottand i form af kvinde. Sign. CK. H. 8,5.
Cites certifikat gyldigt inden for EU foreligger.
Lille afslag indvendigt.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020