1243/872
Christian Hvidt (f. 1946)
Reolsystem af mahogni bestående af to skabe med låger bag hvilke justerbare hylder, et lavere skab med arkivskuffer, en bogkasse med justerbare hylder samt sofabord med svævende top. Udført hos Søborg Møbelfabrik. Store skabe: H. 96. B. 90. D. 34. Lavt skab: H. 57. B. 90. D. 48,5. Bogkasse: H. 76. B. 90. D. 34. Bord: H. 52. L. 140. B. 70. (5)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag
12 bud