2022/​109

Dansk maler, 19. årh.

Parti fra Gjorslev Gods. Utydeligt sign. samt betegnet på blændrammen. Olie på malepap. 32×45,5.

Retoucheringer. En reparation/retouchering i øverste højre hjørne. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

3.600 kr.

3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.