2022/109
Dansk maler, 19. årh.
Parti fra Gjorslev Gods. Utydeligt sign. samt betegnet på blændrammen. Olie på malepap. 32×45,5.
Retoucheringer. En reparation/retouchering i øverste højre hjørne. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag