Andreas Hunæus (f. Kolding 1814, d. København 1866)
Portræt af Johanne Louise Heiberg. Sign. A. H. Hunæus 1842. Bly og tusch på papir. Bladmål 31×25. Rammemål 22,5×17.
Proveniens; Ingeniør J.Rumps Dødsbo. 1932.
Undersøgt i ramme. Papir gulnet. Ramme med afslag
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
14 bud