2010/149
Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træ med kovcheg. 19. årh. 35×30.
Restaureret. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag