2048/​117

Italiensk mokkasæt af sølv, skævknækket rokokoform, bestående af mokkakande H. 13 cm, flødekande og sukkerskål. 20. årh. Vægt 449 g. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

11 bud

1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK