2048/117
Italiensk mokkasæt af sølv, skævknækket rokokoform, bestående af mokkakande H. 13 cm, flødekande og sukkerskål. 20. årh. Vægt 449 g. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud