Pierre Winther (f. 1963)
“Shark Riding”, fra serien “The Underwater Project”. Ed. 2/4 + 2 AP. Archival Pigment Ink Print, monteret i træramme. 162×230 cm.
Proveniens: Pierre Winther Studio. Kommer med certifikat signeret af kunstneren.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019