Foto endnu ikke klar
884/​679

Pierre Winther (f. 1963)

“Shark Riding”, fra serien “The Underwater Project”. Ed. 2/4 + 2 AP. Archival Pigment Ink Print, monteret i træramme. 162×230 cm.

Proveniens: Pierre Winther Studio. Kommer med certifikat signeret af kunstneren.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019

Vur­dering

60.000–80.000 DKK

Hammerslag

50.000 DKK