12103/​33

Dansk snedkermester

Skænk af mahogni med profilerede ben, front med tre døre og tre skuffer. H. 90. B. 187. D. 60.

Nøgle medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og løse ben.

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag