2048/​133

Dansk maler, 19. årh.

En ældre dame i sort kjole og hvid kyse siddende med sit strikketøj. Usigneret. Olie på lærred. 42×30,5.c

Lærredet er dubleret. Retoucheringer og mindre krakeleringer. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag