2433/29
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Mikhail, fankeret af helgener. Tempera på træpanel. 18. årh. 65×47 cm.
Nogle afskalninger og krakeleringer samt flere retoucheringer. Revne midt for med reparationer. Opmalede sider og bagside.
Vurdering