2447/​983

Alfred Klitgaard (f. Århus 1926, d. 2005)

Bodil Eje (f. København 1931, d. 2006, Gentofte/København,1960-)

Æske af palisander, låg ilagt kobber prydet med emalje i blå og gyldne farver. Udført og stemplet hos Klitgaard. H. 12,5. B. 10,5. D. 5,5.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?