2125/7042
En samling på tre tvillingefigurer, Ere Ibeji, udskåret patineret træ, glas og skaller. Yoruba, Nigeria. H. 22–27. (3)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag