2120/969
Ubekendt design
Standerlampe med base af messing, stamme beviklet med rødt skind, top af zink. Udført ca. 1940'erne. H. 150.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre defekter på skind. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag