2120/​969

Ubekendt design

Standerlampe med base af messing, stamme beviklet med rødt skind, top af zink. Udført ca. 1940'erne. H. 150.

Brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre defekter på skind. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 18. maj 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag