2119/134
Barok lågkrus af tin, låg graveret med navnetræk og årstal anno 1771, gæk i form af ansigt. 18. årh. H. 34.
Trykket på siden. Vipper. Brud på låg trykket kant. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag