2010/​64 Ubekendt maler, 19. årh.: Opstilling med ferskner og vindruer. Utydelig signatur. Olie på lærred. 54×80.

Be­skriv­el­se

Opstilling med ferskner og vindruer. Utydelig signatur. Olie på lærred. 54×80.

Talrige, mindre krakeleringer. Retoucheringer. Mærker fra blændramme.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.600 kr.

1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.