1926/1512
Tre masker af patineret træ. Dan type. Liberia. 20. årh. H. 26–39. (3)
Proveniens: Forfatteren Jakob Johannes Bech Nygaard (1911–1988), som skrev socialrealistiske romaner. Hjembragt fra Liberia ca. 1968.
Brugsspor. Mindre afslag. En repareret.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag