1926/​1512

Tre masker af patineret træ. Dan type. Liberia. 20. årh. H. 26–39. (3)

Proveniens: Forfatteren Jakob Johannes Bech Nygaard (1911–1988), som skrev socialrealistiske romaner. Hjembragt fra Liberia ca. 1968.

Brugsspor. Mindre afslag. En repareret.

Varia, 27. juni 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag