2446/​71

Et par Danske Louis XVI stole i sortmalet træ og forgyldt træ, udskåret ’a la bambue’, sæder med originalt fletværk. 18. årh.s slutning. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Lidt ledløse.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

11 bud

1077833 3.000 DKK
5536 2.900 DKK
1077833 (Autobud) 2.800 DKK
5536 2.700 DKK
1077833 (Autobud) 2.600 DKK
5536 2.500 DKK
1077833 (Autobud) 2.400 DKK
5536 2.300 DKK
1077833 (Autobud) 2.200 DKK
5536 2.100 DKK
1077833 2.000 DKK