2124/​92

Svensk slagbord af gråmalet træ med opklappelige ender. 20. årh. H. 76,5. L. 137. B. 104.

Senere bemaling. Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Løs i samlingerne.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag