527/657
Anna Cathrine Christine Heerfordt (f. Fredensborg 1839, d. Humlebæk 1910)
Skovanemoner, bøg og vildt. Sign. på bagsiden A. H. 1888. Olie på lærred. 35×41.
Krakeleret samt restaureret.
Malerier, 6. juli 2005
Vurdering
Hammerslag