2131/134
Skævknækket kaffeservice af sølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande. Samt ikke samhørende tekande af sølv. 20. årh. Vægt ca. 1660 g. Kaffekande H. 23,5. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker. Låg på kaffekande er knækket i hængslet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud