2121/857
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Rektangulært spisebord af palisander med udtræk og halvcirkelformede endeklapper. H. 72. L. 127,5/231,5/287,5. B. 105,5.
En tillægsplade medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, skjolder, ujævnt falmet og mindre afslag.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag