2121/​857

Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)

Rektangulært spisebord af palisander med udtræk og halvcirkelformede endeklapper. H. 72. L. 127,5/231,5/287,5. B. 105,5.

En tillægsplade medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, skjolder, ujævnt falmet og mindre afslag.

Moderne kunst og design, 25. maj 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

(Autobud) 7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK