1908/1561
Dansk barselspotte af lertøj dekoreret med rødbrun- og hvid glasur. 19. årh. H. 25.
Fremstår med alders- og brugsslitage mindre afslag og afskalninger. Låg med revne.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag