1908/​1561

Dansk barselspotte af lertøj dekoreret med rødbrun- og hvid glasur. 19. årh. H. 25.

Fremstår med alders- og brugsslitage mindre afslag og afskalninger. Låg med revne.

Varia, 21. februar 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag