Foto endnu ikke klar
879/1323
Chen Wenbo (f. Sichuan, Kina 1969)
“Combustible no 1”, 2005. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 150×200. Uindrammet. 2007.
Proveniens: Phillips de Pury & Company, London, 2007.
Malerier, skulpturer og foto, 6. juni 2018
Vurdering
Hammerslag