2440/​247

Dansk Empire tekande af sølv med hank og lågknop af mørkbejset træ. Mester Johan Martin Lercke, København 1819. Vægt ca. 495 g. H. 15,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Mindre slitage på håndtag og lågknop.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

10 bud

814316 1.800 DKK
124637 1.750 DKK
818051 (Autobud) 1.700 DKK
124637 1.650 DKK
818051 1.600 DKK
814316 (Autobud) 1.550 DKK
818051 1.500 DKK
814316 1.100 DKK
899542 1.050 DKK
846622 1.000 DKK