2103/96
Mexikansk fad af sterlingsølv, fane støbt med bladværk. Stemplet Conquistador. 20. årh. Vægt ca. 1255 g. Diam. 37,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag