12038/155
Spansk/maurisk vægfad og flise af glaseret fajance. Hhv 19. og 18. årh. Fad H. 9. Diam. 33,5. Flise 15×15. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte, mindre afslag.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud