Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
"Tiger”. Sign. Scherfig 1977, 26/300. Litografi i farver. Bladstørrelse 57×77. Uindrammet.
Litteratur: Lamberth nr. 33, ill. s. 38.
Papiret er gulnet. Misfarvninger. Smuds og håndteringsmærker. Stedvis opklæbet på karton.
23 bud
246527 | ||
981480 (Autobud) | ||
246527 | ||
981480 (Autobud) | ||
246527 | ||
981480 (Autobud) | ||
246527 | ||
981480 (Autobud) | ||
246527 | ||
981480 (Autobud) | ||
246527 | ||
981480 (Autobud) | ||
246527 | ||
981480 | ||
246527 | ||
884734 | ||
805323 | ||
853500 | ||
246527 | ||
610705 | ||
246527 | ||
986912 | ||
246527 |