2120/157
Et par hurricane stager af bronze, stammer støbte som palmer, fodstykker udfyldte. Ca. 1900. H. 27 cm Tulipanformede glas skærme, H. inkl. skærme 48 cm. (2)
Proveniens: Erik Brandt.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud