1909/533
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Afrikansk elefant”. Sign. Scherfig 1971, 59/150. Litografi i farver. Lysmål 60 × 42.
Litteratur: Lamberth Katalog nr. 21
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 26. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud