2140/269
Kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med blomster og design. I bunden Qianlong seglmærke, men 20. årh.s første årtier. H. 23 cm.
Små afslag på åbningens indvendige rand.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag