1911/935
Bengt Edenfalk, m.fl.
Seks vaser af hhv. olivengrønt, brunt samt klart glas. Dekoreret med mønstre i relief. Sign. Udført hos Skruf Glasverk, Sverige. H. 14,5–25. (6)
Almindelig patina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. marts 2019
Vurdering
Hammerslag
30 bud