2045/547
Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977)
Karl Larsen “ Skomager i landsby". Sign. Karl Larsen 1945. Olie på plade. 33×43.
Små huller efter tegnestift i hjørnerne.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag