2043/​579

Patrick Nordström, tilskrevet (f. Höganäs 1870, d. København 1929)

Cirkulært fad af stentøj dekoreret med grøn, grå og brun glasur. Sign. 29/96C. Kgl. P. H. 5. Diam. 24,7.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

6.000 kr.

44 bud

6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
1.000 kr.
(Autobud) 950 kr.
900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.