2043/579
Patrick Nordström, tilskrevet (f. Höganäs 1870, d. København 1929)
Cirkulært fad af stentøj dekoreret med grøn, grå og brun glasur. Sign. 29/96C. Kgl. P. H. 5. Diam. 24,7.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
44 bud