2004/14
Hall-lanterne af forgyldt bronze, rigt støbt med maskeroner og bladværk. Ca. 1900. H. 65. Diam. 27.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag