2131/347
Dansk empire kommode af mahogni, med buet front og nøglehulsbeslag af ben. Ca. 1820. Senere ben. H. 82. B. 73. D. 44.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Finérskader. Bagplade løs.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag