2013/677
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bogstøtte af diskometal støbt i form af siddende elefant. Stemplet monogram Just A, Denmark, dessin D 165. H. 11,7. L. 15,5.
Slitage i dele af patinering.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag