Eamon O'Kane (f. Belfast 1974, Bor og arbejder i Danmark og Norge)
“Not Arranged in any order of preference but it would be nice to hit in and around the bullseye”, 1999. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Dartskive med påskrifter. Dia. 45.
Fra centrum af skiven og ud mod periferien er påskrevet navne på kunstinstitutioner og gallerier.
Samtidskunst, 19. oktober 2021