2416/808
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
To udendørs væglamper af patineret metal. Udført og mærket hos Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, Sverige. L. 45/55. Diam. 33/45. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre skævheder. Lamperne er i forskellig størrelse. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag