2016/​11

Ovalt Biedermeier udtræksbord af mahogni med fire ekstra tillægsplader med sarg, kegleformet ben udskåret med bladværk på tresides base. Tyskland eller Østrig, ca. 1820. H. 77. L. 120/ L. ialt 360. B. 148. (5).

Flot stand. Mindre brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020

Vur­dering

18.000 DKK

Hammerslag