2016/11
Ovalt Biedermeier udtræksbord af mahogni med fire ekstra tillægsplader med sarg, kegleformet ben udskåret med bladværk på tresides base. Tyskland eller Østrig, ca. 1820. H. 77. L. 120/ L. ialt 360. B. 148. (5).
Flot stand. Mindre brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag