2124/829
Dansk møbeldesign
Et par fritstående skabe af teak. Stel af bøg med sko af teak. Front med jalousilukke. Indvendig med udtræksbakker. H. 65. B. 50. D. 75. (2)
To nøgler medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre finérafslag.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud