12038/189
To glasskåle af hhv. klar og koboltblåt glas. 19.-20. årh. H. 9/10. Diam. 20/17,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Kalkaflejringer.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag