1407/1638
Lille engelsk kaminur af mahogni med skive af hvid emalje. Sign. J.W. Benson, Ludgate Hill, London. 19. årh.s slutning. H. 36. B. 20. D. 11.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Finerskader. Fødder mangler. Afslag på skiven.
Varia, 13. februar 2014
Vurdering
Hammerslag