2109/503
Jean Deyrolle (f. Nogent-sur-Marne 1911, d. Toulon 1967)
Komposition. Usign. Tempera på kraftigt papir monteret på plade. 74×58.
Proveniens: Kunstnernes Kunsthandel, København.
God original stand.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag