2413/9075
Et par sengustavianske lampetspejle af forgyldt træ, ovale rammer prydet med lyrer og bladværk. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 54. B. 41. (2)
Reparationer foretaget med bronzemaling. Spejlglas noget forvitrede.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag