2413/​9075

Et par sengustavianske lampetspejle af forgyldt træ, ovale rammer prydet med lyrer og bladværk. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 54. B. 41. (2)

Reparationer foretaget med bronzemaling. Spejlglas noget forvitrede.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK